Kiev Alışveriş Merkezleri

Kiev Alışveriş Merkezleri – Kiev Festivalleri

Kiev Alışveriş Merkezleri Doğu Avrupa’da en çok turist ağırlayan şehirlerin başında gelen Kiev canlı, hareketli bir şehir yaşantısıyla da öne çıkmaktadır. Kiev’i tercih eden öğrenciler ise eğitim hayatları esnasında hem sosyal açıdan, hem de bilimsel olarak istedikleri gibi bir öğrenim hayatı sürdürüyorlar. Kiev alışveriş merkezleri, Kiev festivalleri öğrenciler için olduğu kadar, şehre iş ya da turizm amaçlı gelenlerin de yoğun ilgisini çekiyor.

Kiev Alışveriş Merkezleri

En büyük alışveriş merkezlerinin olduğu yer Kiev’in meşhur caddesi Kreshchatik’tedir. Caddenin devasa uzunluğu olduğundan pek çok mağazayı bulmak mümkün. 110 metre olan cadde hafta sonları ve bayram günlerinde trafiğe kapanmaktadır. Kiev alışveriş merkezleri, Kiev festivalleri şehre turist çeken durumların başında gelmektedir. Sayısız turist alışveriş yapmak için caddedeki mağazaları ve alışveriş merkezlerini kullanmaktadır. Fiyatların oldukça ucuz olması da turistler için cazibeli bir durum yaratmaktadır. Şehrin tek alışveriş merkezi bu caddede değildir. Globus Yeraltı Çarşısı olarak adlandırılan yer de Kiev’lilerin en gözde alışveriş mekanlarının başında gelmektedir. Çok sayıda mağazanın bulunduğu yeraltı çarşısında turistlere yönelik hediyelik eşya satan dükkanlar bulmak da mümkündür. Kiev alışveriş merkezleri içinde Mandarrin Plaza, City Center, Metrograd ve Billa’yı da saymak gerekir.

Muhteşem Kiev Festivalleri

Kiev’in elbette hafızalara kazınan bir başka yönü de festivalleridir. Yıl içinde sayısız festivale ev sahipliği yapan şehrin her yanı rengarenk görüntülere sahne olur. Halkın ihtiyacı göz önünde tutularak düzenlenen festivallere hem Kiev halkı, hem turistler, hem de öğrenciler yoğun ilgi göstermektedirler. Kiev festivalleri sadece ülke içinde değil, ülke dışında da ilgiyle takip edilmektedir. Kiev’de sırasıyla Mart ayında Kiev moda haftası kutlanmaya başlanır. Modaya ilgi duyan yerli ve yabancılar bu festivalde bir araya gelir. Moda firmaları yeni ürünlerini bu festival aracılığı ile kitlelere tanıtırken defileler de festivale renk katar.

Kiev festivalleri içinde Mayıs ayının son günlerine rastlayan Kiev günü de oldukça coşkulu kutlanmaktadır. Bu festivalde 29 mayıs günü bisiklet günü yapılmakta ve her yıl tekrar edilmektedir. Bisiklet turuna Kiev’deki gruplar dışında Ukrayna’nın başka kentlerinden de katılım olmaktadır. Kiev fotoğrafçılık günü de Kiev festivalleri içinde sayılmalıdır. Eylül ayında gerçekleşen fuara katılım oldukça fazladır. Kievlilerin severek bekledikleri Kiev Caz Festivali ise herkesin ilgiyle katıldığı etkinliklerin başında gelmektedir. Ekim ayında Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali de yapılmakta ve hem turistler, hem yerli halk, hem de öğrenciler film festivaline yoğun ilgi göstermektedirler.

Hangi lisans programına dahil olursanız olun Kiev’de öğrenciyseniz festivallerin ve alışveriş merkezlerinin müdavimi haline geleceksiniz. Renkli ve çok kültürlü yapısıyla Kiev rahat ve eğlenceli bir öğrencilik hayatı geçirmenizi sağlayacaktır. Her alanda ucuzluğun söz konusu olduğu ülkenin başkenti de fiyat konusunda eğitiminizi daha uygun hale getirecektir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek bu eğlenceli şehrin tadını öğrencilik sürecinde çıkarabilirsiniz.