Hakkımızda

Ukrayna havacılık ve uzay mühendisliği geliştirilmesi alanında yetenekli uzman doçentler profesörler ve bilim adamları ile eğitimde dünyanın ender ülkelerinden biridir.

Harkov havacılık üniversitesi 1930 yılında kurulmuştur. Geçmişi uçak mühendisliği ve bilimin gelişmesi bağlıdır. Harkov Havacılık Üniversitesi geri çekilebilir iniş takımı ve birçok tasarım projeleri tamamlanıp üretime katkıda bulunmuştur. Profesör Ljuklka Tarafından Geliştirilen Turbojet motoru Avrupada İlk Yüksek hızla giden uçaklarda kullanılan uçak motoru haline gelmiştir. Profesör Neman Gözetiminde geliştirilen Uçak tesistelerinde Havaalanı Planı Yolcu İlerlemesi ve Checking Sisteminin Kurucusudur ve Sistem Dünyadaki Havaalanlarında Kullanılmaktadır. Üniversitede 9500 öğrenci bulunmaktadır. Ukrayna Havacılık Sektörünün Yüzde 80ini Harkov Havacıılık Üniversitemizden Mezun olanlar Görev almaktadır.

Üniversitemizde 500 yabancı öğrenci bulunmaktadır. Başlıca Türkiye, Amerika, Almanya, Çin, Güney Afrika, Rusya, Polonya’dan Öğrencilerimiz Bulunmaktadır. Harkov Havacılık Üniversitesi Başta Amerika, Japonya, Fransa, Meksika, Çin Şirketleri ile yürütülen bazı programlarda co-takipçiliği yapmaktadır. Harkov Havacılık Üniversitesi ” Alfa Uluslar arası Uzay İsyasyonu Oluşturma Programında Yer Almaktadır. Üniversitemiz Harkov Şehrinin ayır bir bölgesini kapsayan yakşalık 250.000 metrekare üzerinde kuruludur. Üniversitemizin 8 Akademik Binası ve Araştırma Enstitüsü ve Arge Merkezi, Laboratuarları, Kütüphabesi vardır. Harkov Havacılık Üniversitesi Kampüsünde Spor Kompleksleri Olimpik Yüzme Havucu, Acil Tıbbi Yardım Kliniği, Bankalar, Koşu alanları, Yemekhanesi, Kafeleri bulunmaktadır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!