Kiev Şehri Hakkında

Kültür şehri Kiev’e her yıl binlerce öğrenci eğitim için gidiyor. Üniversite okumak için Kiev şehri hakkında detaylı bilgi edinmeniz gerekebilir.

Kiev Şehri Hakkında

Kiev Ukrayna’nın başkentidir ama aynı zamanda kültür şehridir. Ülkenin gurur duyduğu bu şehir 3,5 milyon nüfusu, zengin kültürü, tarihi ve yemyeşil doğasıyla gelenleri büyülemeye devam ediyor. Sayısız tiyatro ve müzeye sahip olan şehirde katedraller, manastırlar ve tarihi anıtlar da gelenlerin dikkatini çekiyor. Son derece gelişkin bir metro alt yapısına sahip olan şehir aynı zamanda ülkenin en iyi üniversitelerine de ev sahipliği yapıyor. Kiev şehri hakkında bilmek gereken şeylerin başında çok kültürlü bir yapısı olduğu söylenebilir.

Dünyanın her yerinden öğrenci çeken şehirde yaşam son derecede ucuz ve eğlenceli. Renkli gece hayatı, sosyal yaşamı, eğitim kalitesi ile her yıl gençlere büyüleyici bir eğitim hayatı sunmakla kalmıyor, yaşam kalitesiyle de herkesin kendi standardına uygun şekilde yaşamasını kolaylaştırıyor. Ukraynaca ve Rusça’nın konuşulduğu şehirde İngilizce bilenlerin sayısı da bir hayli fazla olduğundan iletişim problemi yaşanmıyor.

Kiev şehri hakkında bilgi edinmek de son derece kolay zira kültür merkezlerinden alınacak haritalarla şehri kolayca gezmek mümkün. 1500 yıl öncesine dayanan tarihi ile Kiev Doğu Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biridir. Yemyeşil doğasıyla, geniş parkları ile yaşamı güzelleştiren şehrin ucuzluğu da özellikle lisans eğitimi almak için gelen gençlerin yüzünü güldürüyor. Şehirde konaklama ücretleri oldukça düşük ve bir öğrencinin yaşam masrafları ortalama 300-400 Dolar arasında değişiyor. Yeme içme konularında sayısız alternatif olduğu gibi, ücretlerin düşük olması da şehri daha yaşanır hale getiriyor.

Doğu Avrupa’nın Kalbi

Kiev’de kullanılan para birimi Grivna’dır ve her yerde kolaylıkla para değişimi yapılmaktadır. Kiev şehri hakkında bilinmesi gerekenlerden biri karasal iklimin hüküm sürdüğüdür. Kışları çetin geçse de sosyal hayat asla hız kesmez. Şehir sürekli yaşayan bir haldedir ve her koşulda sosyal hayatın içinde yer almak mümkün olur. Şehri baştan sona gezmek için metro kullanılabilir ancak istenirse çok cüzi rakamlara troleybüslere veya tramwaylara binmek de mümkündür.

Kiev şehri hakkında araştırma yapıldığında ilk dikkati çekenlerden biri de Kiev Üniversitesi’dir. Pek çok üniversitesi olan şehrin eğitime verdiği önem yurt dışından sayısız öğrencinin her yıl akın etmesine neden olmaktadır. Zengin kültürel yaşantısı olan şehirde tiyatro gösterileri fazladır ve opera sevenler de sayısız gösterime gidebilirler. Şehirde sıklıkla sanat gösterileri yapıldığı gibi müzeler de çok sık ziyaretçi alır. Nehrin iki yakasına kurulan şehirde bazı caddeler ve şehir meydanı insanların rahat gezmeleri için hafta sonları trafiğe kapanır.

Her gencin hayallerini süsleyen yurt dışı eğitimi için başvuruda bulunduğu Kiev üniversiteleri Türk gençleri için de umut oldu. Sınavsız eğitim veren üniversitelerin olduğu şehir hem yaşam açısından, hem de eğitim konusunda herkese istediği şartları sunuyor. Ucuz ve kaliteli bir eğitim almak için siz de Kiev üniversitelerini tercih edin. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek şehir hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #kievinşaatüniversitesi #kievinşaatmimarlıküniversitesi #kievşehri

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!