Kiev Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzelliklere sahip Kiev’de gezilecek yer ve mekan sayısı o kadar fazla ki hiç sıkılmadan üniversite okuyabileceksiniz.

Kiev Gezilecek Yerler

Yaklaşık 3,5 milyon olan nüfusu ile Kiev gençlerin hem eğitim almak için tercih ettiği, hem de gezmek istedikleri şehirlerin başında geliyor. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev gezilecek yerler konusunda da sayısız alternatif sunuyor. Şehirdeki ulaşım ücretleri son derece cüzi olduğu için gençler kolaylıkla metro bileti alarak tüm şehri baştan sona gezebilirler. Aynı zamanda tramvay ve troleybüs kullanarak da şehri baştan sona gezmek mümkün. Öğrencilerin yaşama giderleri konusuna en şanslı olduğu şehirlerin başında gelen Kiev gezilecek yerler açısından da yüz güldürüyor.

Öğrenciliğiniz süresinde Kiev’de görmeniz gereken yerlerin başında Aziz Sofya Katedrali geliyor. İstanbul’da bulunan Ayasofya’dan ismini alan katedral 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Bizans mimarisine ait olan yapının çan kulesine çıktığınızda ise şehri kuşbakışı izlemeniz mümkün. Kiev gezilecek yerler listesinde bir başka durak ise Bağımsızlık Meydanı, yani orijinal ismiyle Maidan Nezalezhnosti geliyor. Turuncu Devrim esnasında pek çok gösteriye sahne olan meydanda tarihsel karakterlerin anıtları da var. Eskiden Yüksek Koru olarak da isimlendirilen meydanda Başmelek Mikail’in tasvir edildiği bir heykel de bulunuyor. Kiev tarihi için en güzel örnekleri bu meydanda görmek mümkün.

Tarihi ve Yemyeşil Doğasıyla Kiev

Yemyeşil bir doğaya sahip olan Kiev, geniş parkları ile de göz dolduruyor. Tsarsky ismiyle de bilinen Mariinsky Parkı da rotanız dahilinde olabilir. Sakin atmosferi ile sizi büyüleyecek olan parkta dinlenebilir, çimenlere uzanabilir, anıtları görebilirsiniz. Kiev gezilecek yerler içinde bulunan bir başka yer ise Khreshchatky caddesidir. Pek çok mağazanın, cafe ve restoranın bulunduğu cadde hafta sonları ve resmi tatil zamanlarında trafiğe kapatılır. Her zaman çok işlek olan Khreshchatky şehrin en önemli cazibe merkezlerinin başında gelir.

Kiev gezilecek yerler içinde Kiev Pechersk Lavra da sayılması gereken yerlerdendir. Manastırın kuruluş yılı 1051’dir ve Ortodoksların önemli bir dini merkezi olmuştur. Müze kısmı dışında manastırın çan kulesi ve kilise bölümü de muhakkak görülmelidir. 1017-1024 yıllarında inşa edilen Altın Kapı da şehrin önemli simgelerinden biridir. Kiev Prensliğini kuran Yaroslav Mudri’nin isteğiyle yapılan kapının üzerinden güneş doğduğu için aynı zamanda Gökyüzü Kapısı olarak da adlandırılır. Şehirde görmeniz gereken yerler içine mutlaka Andrevski Yokuşu’nu da katmalısınız. Dinyeper Nehri yakınındaki yokuşu gezerken oradan Mikhail Bulgakov Müzesi’ne uğrayabilir, Arnavut kaldırımlı yollarda yürüyerek tepede bulunan ve 1744-1752 yıllarında yapılan Mariyinsky Sarayı’na da gidebilirsiniz.

Kiev’de öğrenci olarak şehrin tüm tarihi, kültürel yapısı hakkında bilgi sahibi olabilir ve eğitim hayatınızı gezilerinizle daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sadece öğrenim hayatınızı değil, aynı zamanda sosyal yaşantınızı da kolaylaştırmak için sizlere geniş kapsamlı bilgiler verecek, kayıt ve başvuru işlemlerinizi yaparak bu eşsiz güzellikteki şehri keşfetmenize yardımcı olacaktır. Rüya gibi sürecek eğitim hayatınızı turistik gezilerinizle daha da geliştirebilir, bu eşsiz kültüre yakından tanıklık edebilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #kievinşaatüniversitesi #kievinşaatmimarlıküniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!