Kiev’e Nasıl Gidilir Ulaşım Ve Yerleşimi

Kiev İstanbul’a oldukça yakın bir mesafededir ve şehre hem karayolu ile hem de uçakla ulaşmak mümkündür. Kozmopolit bir yapısı olan Kiev’e gitmek için demiryolu da kullanılabilir. Doğu Avrupa’da yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleriyle olduğu kadar saygın üniversiteleri ile de dikkat çeken şehir her yıl çok sayıda turist ve yabancı öğrenci ağırlamaktadır. Türk iş adamı ve öğrencilerin de sıklıkla tercih ettiği şehre ulaşımlar son derece kolay, hızlı ve güvenilirdir.

Lisans eğitimi için Kiev üniversitelerini tercih edenler Kiev’e nasıl gidilir sorusunun yanı sıra Kiev’e ulaşımı ve yerleşimi ile ilgili de bilgi almak isterler. Konforlu seyahat etme şansı bulunan şehre ulaşmakta zorluk çekilmemektedir. Kiev’e ulaşım ve yerleşimi gibi konular konforlu şekilde çözülebildiği gibi, ulaşım ücretlerinin düşük olması da yüzleri güldürmektedir.

Kiev’e Nasıl Gidebilirim?

THY’nin her gün düzenlenen uçak seferleri Kiev’e en kısa gitme yöntemidir. Uçak biletleri oldukça cüzi rakamlar olduğu için demiryolu veya otobüs seyahati yerine tercih edilmektedir. Yaklaşık 2 saat gibi bir sürede İstanbul’dan Kiev’e ulaşmak mümkün olduğu gibi, Ankara’dan da ulaşım söz konusudur. THY dışında diğer özel havayolu şirketleri de Kiev’e sefer düzenlemektedir. Kiev’e nasıl gidilir gibi endişelere kapılmak o nedenle son derece yersizdir. İki adet havalimanına sahip olan şehirde ulaşım da basittir. Havaalanından şehir merkezine kısa sürede gidilebilir. Ayrıca Türkiye ile Ukrayna arasında saat farkı olmaması da yolculuklar açısından büyük avantaj demektir.

Uçak korkusu olan veya uçakla seyahat etmek istemeyenler için belli günlerde İstanbul’dan düzenlenen otobüs seferleri de gayet elverişlidir. Fakat bu yolculuklar süre açısından 24 saati bulabilmektedir. Karayolu ile yolculuk etmekten hoşlananlar için Kiev yolculuğu otobüsle de son derece keyifli ve güzel manzaralı bir süreç olacaktır. Son yıllarda başka bir yolculuk şekli de denizyolu ile yapılmaktadır ancak bu seyahat türü daha ziyade yük taşımak için daha uygundur zira oldukça uzun sürmektedir.

Kiev’e Ulaşım ve Yerleşim Nasıl Olur?

Uçak, otobüs, demiryolu veya denizyolu ile Kiev’’e kolayca ulaşabilirsiniz. Kiev’e nasıl gidilir sorusuna cevap bulanlar sonrasında Kiev’e yerleşim konularını merak etmektedirler. İşi okul ya da turistik amaçla gidilmesine göre yerleşim şekli değişmektedir. Eğer Kiev üniversitelerinden birinde okuyacaksanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleriyle görüşerek ne şekilde yerleşeceğinizi tam olarak detaylandırabilirsiniz. Öğrenci olanlar yurtlarda veya ev kiralayarak barınma sorunlarını ortadan kaldırmaktadırlar. Kiev’e yerleşim turistler için günlük, haftalık veya aylık ev kiralamak yahut otelde kalmak şeklinde halledilebilir. Kiev’e ulaşım oldukça basit olduğu gibi, Kiev içinde gezmek de son derece kolay ve ucuzdur. Kapsamlı bir metro ağı olan şehirde her yeri gezebilir, tarihi eserlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Lisans eğitiminiz için Kiev’i tercih ettiyseniz sizi konforlu bir hayat beklemektedir. Doğru tercihlerin yanı sıra, ucuz ve kaliteli bir eğitim alarak geleceğinizi istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.