Kiev Pahalı Mı?

Günlük hayatta zorluk çekmek istemeyen öğrencilerin ilk aklına gelen soru Kiev Pahalı mı? Sorusudur.

Kiev Pahalı Mı?

Yurtdışı eğitimlerinde gençleri ve aileleri düşündüren temel konuların başında elbette maddi konular geliyor. İyi bir eğitim için avuç dolusu paralar ödeyen aileler çoğu zaman zorlanabiliyorlar. Gençlerse hayallerine ulaşmak için en doğru seçimleri yapmak istiyorlar ama onların da aklında maddi konulardaki düşünceler olduğundan bu konuda yeterli bilgi almak istiyorlar. Son yılların yükselen değeri olan Ukrayna artık üniversiteleri ile de Türk gençlerinin en çok rağbet ettiği ülkelerin başında geliyor. Genel olarak Kiev pahalı mı sorusuna verilecek cevap aksine çok ucuz bir ülke olduğudur. Gençlerin bu yöndeki endişelerini boşa çıkaracak kadar uygun bir hayat yaşamak söz konusu olduğundan Kiev’de öğrenci olmak da maddi anlamda büyük avantajlara sahip olmak anlamına geliyor.

Kiev pahalı mı diye düşünüp eğitim hayatını daha başında strese sokan gençlere ülkemizdeki koşullardan daha fazlasıyla karşılaşmayacaklarını söyleyebiliriz. Ekonomik anlamda şehir tamamen ülkemizdeki gibi hayat koşullarına sahip ancak çok daha ucuz olduğu yönleri de var. Örneğin Kiev’de şehir merkezinde çok uygun fiyatlara ev tutabilir, yurtlarda daha da ucuza kalabilirsiniz. Ekonomik açıdan asla zorlanmayacağınız Kiev pahalı mı diye içinizi kemiren sorulara aldırış etmeyin çünkü yeme-içme, barınma, ulaşım gibi tüm giderler son derece uygun rakamlara elde ediliyor. Şehrin tamamını kapsayan çok geniş bir metro ağrı olduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Troleybüs ve tramvayların da olduğu şehirde okurken her yerde ucuz restoranlar bulabilirsiniz.

Et tüketiminin fazla olduğu ülkede et fiyatları çok düşük olduğundan rahat edersiniz. Evde kalıyorsanız pazardan çok ucuz rakamlara alışveriş yapıp yemeğinizi kendiniz hazırlayabilir veya şehirde öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği cafe ve restoranlarda da yemeğinizi yiyebilirsiniz. Asla maddi konuda sorun yaşamayacağınız Kiev sizin için de büyük şans olacaktır.

Sudan Ucuz Şehir

Eğitim masrafları zaten hemen her üniversitede son derece uygun rakamlara verildiği için harç ücretleri cebinizi yakmayacaktır. Kiev pahalı mı sorusu da artık canınızı sıkmayacaktır çünkü şehir hayatı da aynı şekilde uygun rakamlardan oluşuyor. Her türlü eğlenceye vakit ve nakit ayırabileceğiniz öğrencilik hayatınızda aylık 300-400 Dolar gibi bir rakamla temel ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Bu rakam çok temel olarak yeme-içme, barınma, ulaşım, gibi durumları baz aldığından sizin ekstra harcamalarınız bu rakamı değiştirebilir. Ancak yine de her konuda rahatça geçinebileceğiniz bu rakamlar ülkemizden bile ucuzdur diyebiliriz.

Hangi üniversiteyi seçerseniz seçin, Kiev’de çok yönlü bir öğrencilik hayatınız olur. Maddi olarak asla zorlanmaz, ailenizin bütçesini yormadan, gönlünüzce bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz. Yurt ücretleri de son derece uygun olduğundan bu yönde seçim yapabilir veya şehir merkezinde arkadaşlarınızla beraber ev kiralayabilirsiniz. Her koşulda bütçenize uygun alternatifler bulabilirsiniz. Daha fazla sorunuza cevap almak içinse Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerini arayabilir, şehirle ve eğitim hayatınızla alakalı her konuda en doğru bilgileri alabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #kievinşaatüniversitesi #kievinşaatmimarlıküniversitesi #kievpahalımı

 

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!