Kiev Öğrenci Yurtları

Kiev’de eğitim gören öğrencilerin en büyük sorunlarından olan kalacak yer bulma konusu hakkında hiç üzülmenize gerek yok.

Kiev Öğrenci Yurtları

Yurt dışı eğitiminde en önemli sorunların başında barınma gelmektedir. Gençler yabancı bir ülkede yaşarken nerede kalacakları konusunda endişe etmek istemezler ve aileler de çocuklarının rahat etmelerini isterler. Ukrayna üniversiteleri bu anlamda herkesi memnun eden seçeneklere sahiptir. Tüm Ukrayna üniversitelerinin kendilerine ait öğrenci yurdu olması bu konuda herkesin içini rahatlatmaktadır. Aynı durum Kiev öğrenci yurtları için de geçerlidir zira hangi okulu seçerseniz seçin sizi bekleyen bir yurt seçeneği mevcuttur.

Sınavsız başvuru yapabileceğiniz Kiev üniversitelerinde öğrenci olduğunuzda siz de yurtların kendine ait yurtlarında barınmak isteyebilirsiniz. Bazı yurtlar okulun kampüsünde iken, bazıları ise kampus dışında olabiliyor. Yine de Kiev öğrenci yurtları şehrin neresinde olursa olsun ulaşım konusunda asla sıkıntıya neden olmaz zira şehrin her yerine metro seferi bulunduğu için asla sorun olmaz. Genellikle üniversiteler ile şehirdeki yurtların mesafesi yarım saati geçmez.

Kiev öğrenci yurtları erkekler ve kızlar için ayrı ayrı değildir. Genellikle karma yurtlardır ve erkek öğrencilerle, kız öğrenciler aynı yurtlarda kalmaktadır. İki farklı sistemi olan yurtlarda koridor ve blok sistemi vardır. Koridorlu yurtlarda genel olarak öğrenciler koridorun sonundaki banyoları ve tuvaletleri kullanırlar ve bu bölümler ortak kullanımlıdır. Blok sistemine sahip olan yurtlarda ise iki ya da üç odanın kullandığı ortak tuvalet ve banyolar bulunmaktadır. İki sistemde de tüm öğrencilerin kullanabileceği açık mutfak bölümleri vardır ve burada dileyen öğrenciler kendi yemeklerini de hazırlayabilmektedirler.

Konforlu Yurtlarda Konaklayın

Kiev öğrenci yurtları öğrencilerin 2 veya 3 kişilik odalarda kalabilmelerine ve daha rahat bir öğrencilik hayatı sürdürmelerine uygun şekilde tasarlanmıştır. Her odanın temizliği kalan öğrenciler tarafından yapılır ve bazı yurtlarda çamaşırhane de bulunmaktadır. Yurtların girişlerinde görevliler vardır ve yurtlar gece saat 23:00 civarında kapılarını kapatır ve sabah 06:00’ya kadar da açılmaz. Giriş çıkışların yetkililerce kontrol edildiği yurtlar son derece güvenilirdir.

Kiev öğrenci yurtları devlete ait olan resmi yurtlar ve özel olanlar diye ikiye ayrılabilir. Yurt fiyatları genel olarak son derece uygundur ama özel ve resmi yurtlar arasında küçük de olsa fiyat farkı bulunmaktadır. Her iki yurt şekli de bağlı olduğu üniversiteye aittir. Genellikle klasik yurtların fiyatları aylık ortalama 25 ila 35 Dolar arasında değişmektedir. Her türlü fiziki şartın bulunduğu, wifi gibi teknolojik donanımlara sahip olan yurtlar gençlerin hemen her ihtiyacına cevap vermektedir. Her türlü donanımı bulunan özel yurtların aylık ücretleri ise ortalama 100 Dolar civarındadır.

Siz de lisans eğitiminizi alırken Kiev öğrenci yurtları içinde bütçenize uygun olanlarını tercih edebilirsiniz. 3 kişilik odalarda kalabilir, internet ve sıcak su hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Eğitiminiz esnasında çok para harcamamak için barınma ihtiyacınızı kolaylıkla yurtlardan yana kullanabilirsiniz. İşlemlerinizi yaptırmak, kaydolmak ve yurt başvurunuzu yapmak için de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #kievinşaatüniversitesi #kievinşaatmimarlıküniversitesi #kievöğrenciyurtları

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!