Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık Programı

Farklı iş alternatiflerine sahip olabilmek için Ukrayna üniversiteleri Rusça İngilizce Hazırlık Programına katılmanız dilinizi geliştirmeniz konusunda size yurtdışında yardımcı olacaktır.

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık Programı

Üniversite hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve amaçlarından vazgeçmeden yola devam etmek isteyen gençler yurt dışında okuma avantajlarını kullanıyorlar ve Ukrayna üniversitelerinde lisans eğitimi alıyorlar. Türk gençlerine de şans tanıyan okullara giriş için hiçbir sınav uygulaması olmaması da bu başvuruların sayısını her geçen gün artırıyor. Kendilerine sunulan bu imkanı kullanmak isteyen gençlerimiz Avrupa’da eğitim almanın tüm imkanlarını kullanıyor ve mezun olduklarında da hayallerinden daha sağlam bir kariyer başlangıcı yapabiliyorlar. Bu şartlar altında gençlerin merak ettiği konulardan biri de Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı oluyor.

Ukrayna’daki üniversiteler gençlere lisans eğitimleri için pek çok avantaj sağlıyor. Özellikle giriş sınavı olmadığı için istenilen bölüme doğrudan başvuruda bulunmak ve kayıt yaptırmak söz konusu olabiliyor. Lisans eğitimleri genellikle 4 yıl sürüyor ancak bazı bölümlerde bu süre 5 veya 6 yıla çıkabiliyor. Öğrenim dilleri Ukraynaca, Rusça ve İngilizce olduğundan gençlerin eğitimlerine başlamadan önce dile tam olarak vakıf olabilmeleri için hazırlık derslerine girmeleri gerekiyor. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı yaklaşık olarak 10 ay sürüyor.

Hem Dil Öğrenin Hem Lisans Eğitimi Alın

Ukrayna’da okuyarak kendinizi çok daha iyi geliştirebilir ve yurt dışında okuyarak elde edeceğiniz avantajları mezun olduğunuzda iş yaşantınızda en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Daha iyi koşullarda yaşamak, daha iyi işlerde çalışmak ve yüksek gelir elde etmek sizin de hakkınız. Seçtiğiniz herhangi bir Ukrayna üniversitesi size bu olanakların hepsini sağlayabilir. 4 yıllık lisans eğitiminiz için öncelikle lise diplomanızın olması gerekiyor. 25 yaş altındaysanız hemen istediğiniz bölüm için sağlık raporunuzla beraber başvuruda bulunabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı sayesinde de lisans eğitiminizi seçtiğiniz dilde alma hakkını elde edeceksiniz.

Hazırlık programı gençlerin yabancı dili en iyi şekilde öğrenmelerini sağladığı gibi, aynı zamanda mezun olduklarında bu dillerin konuşulduğu ülkelerde de iş bulabilmelerine olanak sağlıyor. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı boyunca gençler sınavlara giriyorlar ve bu süreçte başarılı olmaları halinde doğrudan lisans eğitimlerine başlayabiliyorlar.

Sınav stresinden uzak kalmak, yurt dışında çok büyük paralar harcamadan iyi okullarda okumak isteyenler Ukrayna üniversitelerine yoğun talep gösteriyorlar. Sadece Türk gençleri değil, dünyanın her ülkesinden gelen öğrenciler sayesinde çok kültürlü bir ortamda okunuyor. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı her ülkeden gelen gençlerin birbirleri ile kaynaşmalarını sağlıyor. Gruplar oluşturulduğu için çalışmalar daha da verimli geçiyor. İki dönemden oluşan hazırlık sürecinde öğrenciler her dönem sonunda aldıkları dil eğitimiyle alakalı sınavlara giriyorlar.

Siz de hayallerinizi Ukrayna üniversitelerinin köklü, saygın eğitim kadrolarından dersler alarak gerçekleştirebilir, Avrupa Birliği ülkelerinde iş bulabileceğiniz donanımlara sahip olabilirsiniz. Bunun için sadece yıllardır gençlerin yurt dışında okumalarını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Kayıt, başvuru ve barınma gibi pek çok konuda danışmanlarınızla beraber eğitim hayatınızı hemen planlamaya başlayabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #kievinşaatüniversitesi #kievinşaatmimarlıküniversitesi #rusçahazırlıkeğitimi #ingilizcehazırlıkeğitimi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!